Annons:
Annons:

Socialdemokraterna på Gotland – listor i valet 2022

Socialdemokraterna på Gotlands riksdagslista:

1. Hanna Westerén, Visby

2. Oscar Lindster, Västergarn

3. Antonia Broén, Visby

4. Filip Reinhag, Eskelhem

5. Meit Fohlin, Eskelhem

6. Robin Grähs, Västerhejde

7. Helen Coughlin Sjögren, Lärbro

8. Kjell Wahlström, Slite

9. Tilde Strandell, Tofta

10. Greger Eneqvist, Stånga

11. Ida Nordahl, Visby

12. Fredrik Andersson, Visby

13. Inger Axell, Klintehamn

14. Magnus Kull, Slite

Läs en intervju med Oscar Lindster här.

Kommunvalet

  1. Meit Fohlin, Eskelhem
  2. Filip Reinhag, Eskelhem
  3. Jenny Larsson, Visby
  4. Oscar Lindster, Västergarn
  5. Kristiina Hansson, Visby
  6. Thomas Karlström, Sanda
  7. Aino Friberg Hansson, Väskinde
  8. Tommy Gardell, Västerhejde
  9. Hanna Westerén, Visby
  10. Håkan Ericsson, Visby
  11. Antonia Broén, Visby
  12. Greger Eneqvist, Stånga
  13. Linn Philip, Visby
  14. Tony Johansson, Slite
  15. Helena Bogsjö, Lärbro
  16. Linus Gränsmark, Endre
  17. Helen Coughlin Sjögren, Lärbro
  18. Mikael Nilsson, Visby
  19. Katrina Ansarfwe, Klintehamn
  20. Christer Engelhardt, Visby
  21. Ida Nordahl, Visby
  22. Bo Björkman, Visby
  23. Fanny Andersson, Visby
  24. Robin Grähs, Västerhejde
  25. Charlotte Andersson, Visby
  26. Benjamin Svensson, Visby
  27. Tilde Strandell, Tofta
  28. Kjell Wahlström, Slite
  29. Towe Landin, Visby
  30. Patrik Gardelin, Visby
  31. Jessica Palmgren, Visby
  32. Christer Wetterlund, Väskinde
  33. Maria Alstäde, Sanda
  34. Magnus Ekström, Visby
  35. Carin Rosell, Visby
  36. Thord Ingesson, Väskinde
  37. Anneli Klovsjö, Väskinde
  38. Bertil Virgin, Visby
  39. Marina Berg, Atlingbo
  40. Peter Björk, Boge
  41. Carina Thomasson, Grötlingbo
  42. Adam Egerstad, Visby
  43. Inger Axell, Klintehamn
  44. Mikael Bogsjö, Lärbro
  45. Conny Kristensen Gahnström, Visby
  46. Roger Möllerström, Visby
  47. Anita Skarphagen, Fårösund
  48. Magnus Kull, Slite
  49. Susanne Davidsson, Visby
  50. Mats Sundin, Gammelgarn
  51. Anita Cavallin, Tingstäde
  52. Ola Eklund, Visby
  53. Ann Hallberg, Visby
  54. Per Gahnström, Visby
  55. Irene Hagström Pettersson, Visby
  56. Anders Söderström, Visby
  57. Eva Gardell, Visby
  58. Martin Nygren, Visby
  59. Ylva Bendelin, Guldrupe
  60. Bertil Eriksson, Östergarn
  61. Sawsan Jaber, Visby
  62. Oskar Snickars, Visby